Beynəlxalq təcrübəyə əsasən, Azərbaycan Premyer Liqasında turun oyunlarının dəqiq günü klubların avrokuboklardakı çıxışı, idman prinsipləri, yayım və digər məsələlər nəzərə alınaraq qeyd olunan tarixlər çərçivəsində hər ayın ilk həftəsində aylıq oyun saatları ilə birgə cədvəl şəkilində təqdim olunacaq.
Azərbaycan Premyer Liqası, 2022/23 mövsümünün Təqvimi
I dövrə
I tur 5-7 avqust 2022-ci il
“Sabah” (Bakı) - “Sumqayıt”
“Kəpəz” (Gəncə) – “Zirə” (Bakı)
“Şamaxı” – “Neftçi” (Bakı)
“Turan Tovuz” – “Qəbələ”
“Qarabağ” (Ağdam) – “Səbail” (Bakı)
9 avqust: Çempionlar Liqasının 3-cü təsnifat mərhələsinin cavab oyunları
10 avqust: UEFA Superkuboku (Helsinki)
11 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 3-cü təsnifat mərhələsinin cavab oyunları
II tur 12-14 avqust
“Sumqayıt” – “Qarabağ”
“Səbail” – “Turan Tovuz”
“Qəbələ” – “Şamaxı”
“Neftçi” – “Kəpəz”
“Zirə” – “Sabah”
16-17 avqust: Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin ilk oyunları
18 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının pley-off mərhələsinin ilk oyunları
III tur 19-21 avqust
“Zirə” – “Sumqayıt”
“Sabah” – “Neftçi”
“Kəpəz” – “Qəbələ”
“Şamaxı” – “Səbail”
“Turan Tovuz” – “Qarabağ”
23-24 avqust: Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin cavab oyunları
25 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının pley-off mərhələsinin cavab oyunları
25 avqust: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin püşkatması
26 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin püşkatması
IV tur 26-28 avqust
“Sumqayıt” – “Turan Tovuz”
“Qarabağ” – “Şamaxı”
“Səbail” – “Kəpəz”
“Qəbələ” – “Sabah”
“Neftçi” – “Zirə”
V tur 2-4 sentyabr
“Neftçi” – “Sumqayıt”
“Zirə” – “Qəbələ”
“Sabah” – “Səbail”
“Kəpəz” – “Qarabağ”
“Şamaxı” – “Turan Tovuz”
6-7 sentyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 1-ci turu
8 sentyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 1-ci turu
VI tur 9-11 sentyabr
“Sumqayıt” – “Şamaxı”
“Turan Tovuz” – “Kəpəz”
“Qarabağ” – “Sabah”
“Səbail” – “Zirə”
“Qəbələ” – “Neftçi”
13-14 sentyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 2-ci turu
15 sentyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 2-ci turu
VII tur 16-18 sentyabr
“Qəbələ” – “Sumqayıt”
“Neftçi” – “Səbail”
“Zirə” – “Qarabağ”
“Sabah” – “Turan Tovuz”
“Kəpəz” – “Şamaxı”
22 sentyabr: Millətlər Liqası – Slovakiya – Azərbaycan
25 sentyabr: Millətlər Liqası - Azərbaycan – Qazaxıstan
VIII tur 30 sentyabr - 2 oktyabr
“Sumqayıt” – “Kəpəz”
“Şamaxı” – “Sabah”
“Turan Tovuz” – “Zirə”
“Qarabağ” – “Neftçi”
“Səbail” – “Qəbələ”
4-5 oktyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 3-cü turu
6 oktyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 3-cü turu
IX tur 7-9 oktyabr
“Səbail” – “Sumqayıt”
“Qəbələ” – “Qarabağ”
“Neftçi” – “Turan Tovuz”
“Zirə” – “Şamaxı”
“Sabah” – “Kəpəz”
11-12 oktyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 4-cü turu
13 oktyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 4-cü turu
II dövrə
X tur 14-16 oktyabr
“Qarabağ” – “Sumqayıt”
“Turan Tovuz” – “Səbail”
“Şamaxı” – “Qəbələ”
“Kəpəz” – “Neftçi”
“Sabah” – “Zirə” XI tur 21-23 oktyabr
“Sumqayıt” – “Zirə”
“Neftçi” – “Sabah”
“Qəbələ” – “Kəpəz”
“Səbail” – “Şamaxı”
“Qarabağ” – “Turan Tovuz”
25-26 oktyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 5-ci turu
27 oktyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 5-ci turu
XII tur 28-30 oktyabr
“Turan Tovuz” – “Sumqayıt”
“Şamaxı” – “Qarabağ”
“Kəpəz” – “Səbail”
“Sabah” – “Qəbələ”
“Zirə” – “Neftçi”
1-2 noyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 6-cı turu
3 noyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 6-cı turu
XIII tur 4-6 noyabr
“Sumqayıt” – “Neftçi”
“Qəbələ” – “Zirə”
“Səbail” – “Sabah”
“Qarabağ” – “Kəpəz”
“Turan Tovuz” – “Şamaxı”
7 noyabr: Çempionlar Liqasının 1/8 final, Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/16 final mərhələsinin püşkatması
XIV tur 11-13 noyabr
“Şamaxı” – “Sumqayıt”
“Kəpəz” – “Turan Tovuz”
“Sabah” – “Qarabağ”
“Zirə” – “Səbail”
“Neftçi” – “Qəbələ”
16 noyabr: Azərbaycan Kuboku, 1/8 final mərhələsinə keçid üçün oyun
14-20 noyabr: milli komandaların rəsmi yoldaşlıq görüşləri üçün müddət
22-23 noyabr Azərbaycan Kuboku, 1/8 final mərhələsinin oyunları
XV tur 27-29 noyabr
“Sumqayıt” – “Qəbələ”
“Səbail” – “Neftçi”
“Qarabağ” – “Zirə”
“Turan Tovuz” – “Sabah”
“Şamaxı” – “Kəpəz”
XVI tur 2-4 dekabr
“Kəpəz” – “Sumqayıt”
“Sabah” – “Şamaxı”
“Zirə” – “Turan Tovuz”
“Neftçi” – “Qarabağ”
“Qəbələ” – “Səbail”
8-9 dekabr Azərbaycan Kuboku, 1/4 final mərhələsi, ilk oyunlar
XVII tur 13-15 dekabr
“Sumqayıt” – “Səbail”
“Qarabağ” – “Qəbələ”
“Turan Tovuz” – “Neftçi”
“Şamaxı” – “Zirə”
“Kəpəz” – “Sabah”
19-20 dekabr Azərbaycan Kuboku, 1/4 final mərhələsi, cavab oyunları
XVIII tur 23-25 dekabr
“Sumqayıt” – “Sabah”
“Zirə” – “Kəpəz”
“Neftçi” – “Şamaxı”
“Qəbələ” – “Turan Tovuz”
“Səbail” – “Qarabağ”
III dövrə
XIX tur 24-26 yanvar 2023-cü il
“Zirə” – “Sumqayıt”
“Sabah” – “Neftçi”
“Kəpəz” – “Qəbələ”
“Şamaxı” – “Səbail”
“Turan Tovuz” – “Qarabağ”
XX tur 30 yanvar -1 fevral
“Sumqayıt” – “Turan Tovuz”
“Qarabağ” – “Şamaxı”
“Səbail” – “Kəpəz”
“Qəbələ” – “Sabah”
“Neftçi” – “Zirə”
XXI tur 4-6 fevral
“Neftçi” – “Sumqayıt”
“Zirə” – “Qəbələ”
“Sabah” – “Səbail”
“Kəpəz” – “Qarabağ”
“Şamaxı” – “Turan Tovuz”
XXII tur 10-12 fevral
“Sumqayıt” – “Şamaxı”
“Turan Tovuz” – “Kəpəz”
“Qarabağ” – “Sabah”
“Səbail” – “Zirə”
“Qəbələ” – “Neftçi”
14-15 fevral: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, ilk oyunlar
16 fevral: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/16 final mərhələsi, ilk oyunlar
XXIII tur 17-19 fevral
“Qəbələ” – “Sumqayıt”
“Neftçi” – “Səbail”
“Zirə” – “Qarabağ”
“Sabah” – “Turan Tovuz”
“Kəpəz” – “Şamaxı”
21-22 fevral: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, ilk oyunlar
23 fevral: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/16 final mərhələsi, cavab oyunları
24 fevral: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/8 final mərhələsinin püşkatması
XXIV tur 24-27 fevral
“Sumqayıt” – “Kəpəz”
“Şamaxı” – “Sabah”
“Turan Tovuz” – “Zirə”
“Qarabağ” – “Neftçi”
“Səbail” – “Qəbələ”
XXV tur 3-5 mart
“Səbail” – “Sumqayıt”
“Qəbələ” – “Qarabağ”
“Neftçi” – “Turan Tovuz”
“Zirə” – “Şamaxı”
“Sabah” – “Kəpəz”
7-8 mart: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, cavab oyunları
9 mart: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/8 final mərhələsi, ilk oyunlar
XXVI tur 10-12 mart
“Sabah” – “Sumqayıt”
“Kəpəz” – “Zirə”
“Şamaxı” – “Neftçi”
“Turan Tovuz” – “Qəbələ”
“Qarabağ” – “Səbail”
14-15 mart: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, cavab oyunları
16 mart: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/8 final mərhələsi, cavab oyunları
17 mart: Çempionlar Liqası, Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/4 final, 1/2 final və final mərhələlərinin püşkatması
XXVII tur 17-19 mart
“Sumqayıt” – “Qarabağ”
“Səbail” – “Turan Tovuz”
“Qəbələ” – “Şamaxı”
“Neftçi” – “Kəpəz”
“Zirə” – “Sabah”
20-28 mart: milli komandaların toplanışı üçün ayrılmış vaxt
IV dövrə
XXVIII tur 31 mart - 2 aprel
“Turan Tovuz” – “Sumqayıt”
“Şamaxı” – “Qarabağ”
“Kəpəz” – “Səbail”
“Sabah” – “Qəbələ”
“Zirə” – “Neftçi”
XXIX 7-9 aprel
“Sumqayıt” – “Neftçi”
“Qəbələ” – “Zirə”
“Səbail” – “Sabah”
“Qarabağ” – “Kəpəz”
“Turan Tovuz” – “Şamaxı”
11-12 aprel: Çempionlar Liqasının 1/4 final mərhələsi, ilk oyunlar
13 aprel: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/4 final mərhələsi, ilk oyunlar
XXX tur 14-16 aprel
“Şamaxı” – “Sumqayıt”
“Kəpəz” – “Turan Tovuz”
“Sabah” – “Qarabağ”
“Zirə” – “Səbail”
“Neftçi” – “Qəbələ”
18-19 aprel: Çempionlar Liqasının 1/4 final mərhələsi, cavab oyunları
20 aprel: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/4 final mərhələsi, cavab oyunları
18-19 aprel Azərbaycan Kuboku, 1/2 final mərhələsi, ilk oyunlar XXXI tur 21-23 aprel
“Sumqayıt” – “Qəbələ”
“Səbail” – “Neftçi”
“Qarabağ” – “Zirə”
“Turan Tovuz” – “Sabah”
“Şamaxı” – “Kəpəz”
26-27 aprel Azərbaycan Kuboku, 1/2 final mərhələsi, cavab oyunları XXXII tur 29 aprel - 1 may
“Kəpəz” – “Sumqayıt”
“Sabah” – “Şamaxı”
“Zirə” – “Turan Tovuz”
“Neftçi” – “Qarabağ”
“Qəbələ” – “Səbail”
XXXIII tur 5-7 may
“Sumqayıt” – “Səbail”
“Qarabağ” – “Qəbələ”
“Turan Tovuz” – “Neftçi”
“Şamaxı” – “Zirə”
“Kəpəz” – “Sabah”
9-10 may: Çempionlar Liqasının 1/2 final mərhələsi, ilk oyunlar
11 may: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/2 final mərhələsi, ilk oyunlar
XXXIV tur 12-14 may
“Sumqayıt” – “Sabah”
“Zirə” – “Kəpəz”
“Neftçi” – “Şamaxı”
“Qəbələ” – “Turan Tovuz”
“Səbail” – “Qarabağ”
16-17 may: Çempionlar Liqasının 1/2 final mərhələsi, cavab oyunları
18 may: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/2 final mərhələsi, cavab oyunları
XXXV tur 21 may
“Qarabağ” – “Sumqayıt”
“Turan Tovuz” – “Səbail”
“Kəpəz” – “Neftçi”
“Şamaxı” – “Qəbələ”
“Sabah” – “Zirə”
XXXVI tur 28 may
“Sumqayıt” – “Zirə”
“Neftçi” – “Sabah”
“Qəbələ” – “Kəpəz”
“Səbail” – “Şamaxı”
“Qarabağ” – “Turan Tovuz”
31 may: Avropa Liqasının finalı (Budapeşt)
3 iyun
Azərbaycan Kubokunun finalı
7 iyun: Konfrans Liqasının finalı (Praqa)
10 iyun: Çempionlar Liqasının finalı (İstanbul)
|